Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Цар мавп, або найкрасивіший китайський чай

Провінція Аньхой – найкрасивіше місце. Шикарні гори і нескінченні чайні плантації. Ця провінція подарувала світові Маофен, Цімен Хунча і Луань Гуанпянь, які регулярно потрапляють в список Десяти знаменитих чаїв Китаю. Тайпін Хоукуй – ще один чудовий подарунок з Аньхоя, потрапляє в список рідше інших, але безсумнівно і заслужено вважається найкрасивішим китайським чаєм.Цар мавп, або найкрасивіший китайський чай

Цар мавп з Тайпіну – так називають цей сорт в народі, згадуючи давню легенду. Хоча блюстителі правильного переказу неодмінно нагадають, що Хоукуй тільки звучить як “цар мавп”, але має при цьому зовсім інше значення. Ієрогліф Хоу походить від назви селища-батьківщини чаю, а Куй – від імені чайного майстра, який створив цей сорт.

 

Проте ми не сноби 🙂 Тим більше чай – дійсно царський! Збір та обробка Тайпін Хоукуй – ретельний і суворий процес. Збирають листя рано вранці, обов’язково відбираючи найбільші бруньки з двома чайними листами однакової (!) довжини. При подальшій обробці чай пресується особливим способом, адже збереження форми листа – найважливіша задач. І вуаля – насичено зелене, довге як стріли листя, з дивним ароматом орхідей і легкими горіховими нотами, при заварюванні відкриваються як квітка і витає у воді!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик