Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Чайні барвники: як все відбувається насправді

Чи існують чайні барвники? Звичайно! І активно використовуються у виробництві! Але ось в якому …

Чайні барвники: як все відбувається насправді

У назві цього поста є невелика каверза. Ви, напевно, подумали, що зараз «скандали, інтриги, розслідування» і вся моторошна правда про те, які барвники виробники додають в чай. Радісна новина – ніякі барвники в чай ​​не додають. Але чайні барвники виробляють у величезних кількостях, тільки додають їх не в чай. Зараз все поясню.

Чайні барвники: як все відбувається насправді

Що таке чайний барвник

Це харчовий барвник, зроблений з відходів чайного виробництва. Між іншим, революційна свого часу штука. Раніше макарошки і печиво підфарбовували всякими шкідливими амарантами і татразинами, але кілька десятків років тому усвідомили, що концентрактивні властивості таких барвників – це погано, і перейшли на натуральні. Чай – прекрасний продукт для виготовлення таких. Відходів виробництва, як відомо, багато, кольори в результаті красиві (на основі чаю роблять жовті, зелені, коричневі і червоні барвники).

Як його роблять

Приблизно так само, як і швидкорозчинний чай. Формувальний матеріал і несортовий чайний лист піддають термічній обробці. Температура висока, достатня для інактивації ферментів. Потім спиртом і водою сировина екстрагується, сушиться і фасується в красиві коробочки (щодо останнього не впевнений).

Як його застосовують

Торти, печиво, макарошки та інші продукти харчової промисловості. Але в чай ​​не додають.

І все-таки, який тоді барвник додають в чай?

Ніякий. Я був на виробництвах в різних країнах, я знаю технологію і порядок ціноутворення. У додаванні барвників в чай ​​немає ніякого сенсу. По-перше, тому що це дорого. «Ароматизація – це теж дорого», – скажете ви. Так, але у випадку з ароматизацією витрати виправдані. Адже будь-який споживач реагує в першу чергу на запах, а не на колір настою. Так влаштовані біологічні механізми, тому чай часто ароматизують штучно (про це ми вже говорили) і грошей не шкодують. По-друге, чайний лист сповнений ферментів. Якщо виробник хоче зробити колір настою більш яскравим, досить просто сильніше подрібнити чайний лист.

Тому забудьте про всі ці тести на перевірку наявності барвників, це все дурість несусвітня, барвників немає. А якщо раптом ви бачите закличний рекламний слоган який-небудь чайної компанії типу «Без барвників», “заінстаграмтє” і посмійтеся. Приблизно так само, як смієтеся кожен раз, читаючи напис «Без холесеріна» на пляшках з соняшниковою олією.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик