Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Церемоніальний матча: чому такий дорогий?

церемоніальний матча купити

Раніше ми вже розповідали про матча — що це порошковий чай із Японії ясно-зеленого кольору, абсолютний рекордсмен за вмістом антиоксидантів, напій бадьорості та популярний суперфуд. У цьому матеріалі познайомимо вас із кількома матча, які є в Teahouse.

настоящий матча купить

Матча: теруари та грейди

Усі матча вирощують у Японії. Тобто цей чай є продуктом теруару (зростання Camellia sinensis на висоті 300–500 метрів над рівнем моря, наявність зимових приморозків) і копіткої праці (за годину можна перетерти не більш як 40–50 грамів чаю!). Хоча нині виключно японці виготовляють матча, з’явився він у Китаї; але коли в 14 столітті китайці вже про нього забули, у Японії культура вирощування, виготовлення та споживання матча зміцніла та обросла ритуалами, які зрештою сформували елітарну чайну церемонію. На щастя, у 21 столітті вона вже не є аж такою елітарною — і чай матча можна замовити в кожен дім або пити його в матча-барах і звичайних кав’ярнях.

Підвиди матча можуть відрізнятися на сайтах виробників і продавців, але основні його грейди спільні для всіх чайників: церемоніальний, преміум і кулінарний (кукін).

виды матча, грейды матча

Кулінарний купують для додавання в шоколад, тістечка, морозиво, до апельсинового фрешу чи молока — бо в напоях на воді він гіркий; для розведення водою та на щодень беруть матча преміум. Він дорожчий, проте майже не гірчить.

Найсмачніший матча — церемоніальний. Перш ніж збирати врожай, плантаціям — хай якого вони розміру — застують сонце. Навесні — а це найкращий час збирати чай — з гілочок знімають першу бруньку і два листочки. З листочків вирізають прожилки, щоби запобігти гіркоті, далі сировину ошпарюють парою, висушують, а потім перетирають на знайомий нам порошок салатового кольору. Матча експортують літаками, бо він вкрай вимогливий до умов зберігання: тому чай з Teahouse герметично запакований, продається в маленьких металевих баночках, які ми радимо покупцям зберігати в холодильнику та швидко випивати.

 

Три грейди матча для церемоній, експериментів і здоров’я

матча церемониальный купить

Церемоніальний матча має кілька грейдів. Окремо стоїть імператорський матча: такого наразі не маємо, однак якщо до нас звернеться імператор — дістанемо. А от матча, який майже імператорський, ми маємо. Такий чай вам подадуть у найпрестижнішій чайній кімнаті Кіото, у ньому ви не відчуєте гіркоти, але смаком умамі — за що світ і поклоняється чаю матча — наповнитеся по вінця. Це наш преміум церемоніальний матча, інша його назва — Platinum 白金 = はっきん (вимовляється hakkin). Для найкращого ефекту пийте цей чай чистим, у два з половиною ковтки, з ясним розумом і відкритим серцем.

Матча, який обирають поціновувачі, — Gold 金 = きん (вимовляється kin). Якщо часен, чашаку та чаван для вас не просто слова і ви вмієте користуватися цими атрибутами для приготування матча, ви оціните наш Standard грейд. Це класний чай на щодень, який впорядковує думки та вмикає режим розумної бадьорості.

набор матча

Наш третій матча, Silver, це базовий церемоніальний матча. Його назва японською — 銀 = ぎん (вимовляється gin). Ми дуже любимо текстуру цього грейда, п’ємо його з апельсиновим фрешем, рослинним молоком і чистим, на воді. Якщо матча для вас це насамперед про здоров’я — дуже радимо наш Silver.

 

Матча vs кава

На відміну від кави, яка бадьорить миттєво, але просить «дозаправитися», щойно доїхав на роботу, мача розганяється поступово, вмикає м’яко, тримає кілька годин (тому ми не радимо пити більш як 2 чашки на день і вже ж не після обіду!). Люди, які давно підсіли на мача, цінують його лагідну тонізувальну дію.

Підсумуємо, звідки береться вартість матча. Цього чаю постачають обмежену кількість — бо ареал його зростання обмежений японськими островами, — обробляють руками та простими механізмами, він літає літаками, просить холоду для зберігання та якісних інструментів для приготування.

І все це — щоби його стійка зелена пінка, кремова текстура та живильний умамі-посмак опинилися у вашій чашці.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик