Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Кенійський чай – новий чорний

Кенійський чай – новий чорний

Чай, що пахне прянощами й цитрусовими, на смак нагадує зацукровані фрукти з нотками димності й терпкуватості. Уявили? А який колір! Просто неймовірно коричневий і шоколадний. Запах просочується в кожний клаптик повітря в домі, коли ви заварюєте його для ранкового чи обіднього чаювання. 

Про що це ми? Про кенійський чорний чай, якого з 2021  року ми завезли аж 80 тон, бо любимо його до нестями. 

Замислимось: якихось 10 років тому мало хто з вас чув про кенійський чай. А тепер — ми обов’язково і наполегливо рекомендуємо спробувати його.

Як же так сталося, що невідомий донедавна чай раптом став справжнім відкриттям? Пропонуємо розібратися разом. А для того, аби точно запевнити вас у його вишуканості, познайомимо трохи ближче.

До 500 тисяч тонн кенійськго чаю!

Саме стільки чаю щорічно виробляє невеличка Кенія. 500 тисяч тонн — це, на хвилиночку, як якби разом зібралися 80 тисяч великих африканських слонів. Обсяг рекордний не тільки для скромної площі цієї держави, а й за мірками загальносвітового чайного виробництва.

Кенійський чай надзвичайно унікальний і неповторний, володіє чарівним вишуканим ароматом, насиченим і глибоким смаком з прекрасною терпкістю, красивим прозорим настоєм яскравого кольору. Кенійський чай настільки самобутній і яскравий, що заслуговує на вершину лідерів. Чай з Кенії вважають одним з найміцніших у світі, він дуже популярний в Англії — в країні, яка найбільше шанує цей напій. 

Чому ж саме Кенія?

Китай, Японія і навіть Індія вже кілька століть вирощують чай на своїх великих плантаціях, а маленька Кенія несміливо стартувала в цій справі лише 1903 року. 

Саме тоді англійці заклали тут першу плантацію, висадивши чайні кущі сорту «Асам» у районі містечка Лімуру. Слідом за Лімуру пішли район Керічо і пагорби Нанді, потім чай почали вирощувати на схилах гори Меру. Кенійські чайні регіони один за одним з’явилися по краях Східноафриканської рифтової долини — розлому земної кори, що проходить крізь країни Східної Африки. Вгорі прохолода і зелень, внизу — посушлива савана. На початку 21 століття загальна площа чайних плантацій досягла 90 тисяч гектарів.

За якихось 120 років країна досягла фантастичних успіхів. На сьогодні Кенія посідає третє місце в рейтингу країн-постачальників, попереду — тільки Шрі-Ланка та Індія. А Індонезія, Японія і всі інші країни, що виробляють чай, скромно прилаштовуються за Кенією. Сьогодні чайне виробництво — одна з головних галузей експорту країни.

Тепер питання: якщо кенійського чаю так багато, чому в Україні його не так легко знайти на прилавках магазинів? Як так вийшло, що він начебто є, але не користується широкою популярністю?

Це пов’язано з тим, що кенійський чай — відносно молодий продукт. Всі знають, що Китай — батьківщина чаю, Індія та Цейлон також добре відомі. Тому люди інтуїтивно віддають перевагу цим видам чаю. Про те, що він росте і в Кенії, багато хто навіть не в курсі, хоча кенійський чай продається дуже давно.

Яким буває кенійський чай?

Міцний, терпкий, з невеликою гіркуватістю, красивим настоєм і високим вмістом кофеїну. Британці, які давно розкусили красу кенійського чаю, вважають за краще пити його на сніданок, коли організму потрібно отримати максимальний заряд енергії.

У Кенії можна знайти і преміальний білий чай ручного збору (до того ж дорожчий за китайський аналог), і ординарний чорний, зібраний машинним методом і оброблений за допомогою технології СТС, що дає змогу максимально знизити фінальну вартість продукту.

Кенійський чай чудовий за всіма параметрами. Часто у співвідношенні «ціна — якість» він виявляється набагато кращим за індійський або цейлонський. І для багатьох може стати справжнім відкриттям.

Цей факт пояснюється тим, що чай у Кенії майже повсюдно вирощується на висоті від 1500 до 2500 метрів над рівнем моря. Це автоматично дає йому статус екологічно чистого та високогірного, навіть якщо плантація розташована на пологій ділянці землі. Крім того, варто врахувати ідеальний клімат: добре розподілені опади, довгі сонячні дні, тропічні червоні ґрунти. У сумі це дає змогу вирощувати справді смачний чай.

Збір сировини здійснюється цілий рік. Через те, що кущі вирощуються в горах, практично все чайне листя збирають руками. Для виробництва відбирається виключно верхній молодий лист і брунька.

Крім того, у країні функціонує Кенійський Інститут дослідження чаю: він розташовується в самому серці чайних плантацій, неподалік від міста Керічо. В інституті виводять нові сорти чаю, більш стійкі до температурних аномалій, до захворювань, а також до різних відхилень у складі ґрунту. На створення нового сорту йде в середньому три роки, всього за час роботи інституту вивели аж 59 сортів.

Де п’ють кенійський чай?

Сприятливий клімат дає змогу вирощувати багатий урожай, якого вистачає для внутрішнього і зовнішнього чайного ринку. Тому кенійські сорти продаються по всьому світу, зокрема в Україні.

Більшість виробленого продукту відправляється в інші країни, тоді як у Китаї та Індії левова частка чаю залишається всередині держави. Основними експортними ринками кенійського чаю є Пакистан, Єгипет, Великобританія та США.

Не тільки смачний, а й корисний кенійський чай!

Зізнаємося абсолютно відверто, що деякі з корисних властивостей цього чаю можна віднести до високоякісного чорного чаю загалом, але кенійський чай… Це кенійський чай — ним не можливо не захоплюватися! До того ж він відрізняється від своїх побратимів підвищеним вмістом багатьох складових, наприклад, кофеїну, мікроелементів і особливо антиоксидантів.

По-перше, чай вирощують без застосування пестицидів і добрив, збирають вручну, він має виняткову якість та екологічність.

По-друге, має вельми багатий хімічний склад (завдяки родючим вулканічним ґрунтам і клімату) — містить мікро- і макроелементи (кальцій, калій, натрій, магній, залізо і фосфор), вітаміни А, В1, В2, С, РР. 

У гонитві за оздоровчими властивостями ми, звісно, не забуваємо сказати про одну з найголовніших переваг кенійського чаю — приголомшливий смак і аромат!!! 

В асортименті інтернет магазину TEAHOUSE ви знайдете неймовірну кількість різних сортів кенійського чаю, а також купажів на його основі. Запрошуємо вас спробувати всі можливі варіації, вибрати та купити той самий чай (а може і не один), який стане улюбленим!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик