Пурпурний (або фіолетовий) кенійський чай – це рок-зірка чайної індустрії! Все та ж Камелія Сіненсіс, але з безпрецедентним вмістом антиоксидантів і чудовим пурпуровим відтінком листа і настою.

Пурпурний чай виробляють в Кенії. Його вирощують на висоті 1200 – 2200 метрів над рівнем моря на горі Кенія. Близькість екватора, високі дози УФ-випромінювання і складний грунт змушують рослину захищатися. Захищаючись, чайний кущ виробляє сверхдози потужного антиоксиданту – він називається антоцианин. Цей же антиоксидант, наприклад, міститься в голубиці, але в значно менших кількостях: 0,1% в порівнянні з 1,5% в кенійському пурпуровому чаї. В цьому чаї багато катехінів і поліфенолів – майже в два рази більше, ніж в класичному зеленому чаї. Антиоксиданти – це найцінніше в чаї для здоров’я: їх ефективність в боротьбі з серцево-судинними захворюваннями, старінням і раком давно доведена авторитетними дослідженнями. Відомі б’юті-блогери оспівують пурпурний чай як ідеальний тонік для обличчя: він покращує колір і пружність шкіри.

Занадто добре, де ж підступ? Підступу немає, цей чай ще й смачний! Він має яскравий аромат, з нотами бобових, молочної карамелі, випічки, молочного десерту. Аромат порадує любителів Китайських зелених чаїв Лунцзин і Тайпін Хоукуй.

Перші ковтки майже не відчутні, легкі. Настою властива гірчинка в післясмаку, яка швидко зникає і не псує враження від чаю. Післясмак тривалий.

Кенійський пурпурний заварюється дуже швидко: вистачить трьох хвилин настоювання. Температура води – від 95 градусів. Посуд: чайник з широким носиком, френч-прес або звичайна чашка.