Бажаєте використовувати сайт українською мовою?

Блог

Чай для чайників, або Як правильно зберігати чай

Базові правила зберігання чаю, які потрібно знати кожному початківцю чаєману.

Чай для чайників, або Як правильно зберігати чай

Буквально сьогодні дізнався, як виглядає традиційний спосіб зберігання чаю Лунцзинвсім відомого і який я дуже ціную. Цитую: “Загорніть чай в повітронепроникний папір. Приготуйте негашене вапно в мішечку з тканини і помістіть мішечок в центр глиняного посуду. Навколо мішечка розкладіть пакети з чаєм. Помістіть посудину в прохолодне і сухе місце. регулярно перевіряйте мішечок з вапном і замінюйте його, якщо помітите, що мішечок увібрав вологу “. (Лі Хун. “Зелений чай: оцініть китайський чай”).

 

Злякалися? Я теж. Але все не так страшно. Є способи зберігання чаю куди простіші, але не менш правильні. Про них я зараз розповім. Але не про способи, а скоріше про принципи, яких важливо дотримуватися. Ще раз – вапно не знадобиться! 🙂

 

Чай для чайників, або Як правильно зберігати чай

Універсальне правило для зберігання будь-якого чаю виглядає ось так:

Низька температура – низька вологість – Відсутність сторонніх запахів – Правильна ємність – Мінімум світла

А тепер трохи детальніше про кожний пункт:

Температура зберігання чаю

Це важливий фактор, тому що температура впливає на процес окислення чаю. Чим вище температура, тим швидше окислення. Чим швидше окислення, тим швидше втрачається початковий смак, колір і аромат чаю. Все як з більшістю продуктів харчування. У чаї теж можуть завестися шкідливі бактерії і мікроорганізми. Тому максимально прохолодне місце, а для ніжних білих і зелених чаїв – холодильник (при температурі -16 ° C і обов’язково у вакуумній упаковці з харчового триплексного пластика).

Вологість під час зберігання чаю

Чайний лист інтенсивно вбирає воду. Пам’ятайте що відбувається з чайним листом при контакті з водою? Він стає у багато разів більше, віддає смак і аромат. Так ось щоб чайний лист віддавав смак і аромат під час заварювання, а не поки зберігається, зберігайте в сухому місці.

Сторонні запахи

Чай добре вбирає в себе не тільки воду, а й запахи. Ви напевно не раз чули, що аромат чаю – це те, що росте навколо. Саме тому китайські фермери так люблять обсаджувати чайні плантації фруктовими деревами. Так ось оброблений чай точно так само вбирає те, що поруч зберігається, тому ніяких спецій, та інших об’єктів з сильним запахом. А якщо не вірите, поставте чай в холодильник біля відкритої банки з шпротами і заваріть через день то, що вийде. 🙂

Правильна ємність для зберігання чаю

Правильна – це та, яка вбереже чай від непотрібного контакту з киснем (щоб не було окислення), сторонніх запахів і вологи. Від світла можна заховати в темну шафу.

Ідеальний варіант – це скляна банка з герметичною скляною кришкою. Всі круті чаєторговці зберігають і продають чай саме в таких банках. Не пластик, не жесть, скло! І ніякої гуми або силікону у вигляді кришки, адже такі матеріали теж привносять свій непотрібний запах! Виняток – зберігання в холодильнику. Якщо зберігайте чай при мінусовій температурі, використовуйте вакуумні пластикові пакети, про які ми вже говорили.

Якщо плануєте випити чай швидко (протягом кількох тижнів) або берете з собою в поїздку, все ті ж герметичні (читай: вакуумні) пластикові пакети – відмінний варіант для тимчасового зберігання.

Світло. Окислення під час зберігання чаю

І знову оксиления! При контакті з прямим сонячним світлом активізуються ензими і фементи, що сприяють окисленню. І знову “до побачення” колір, смак і запах чаю. Тому тримайте чай там, куди прямі сонячні промені не доберуться!

Все просто, погодьтеся! Чи не складніше, ніж з зберіганням манної крупи, але безсумнівно важливіше.

Костянтин Мазурик

Discover the best teas, Comrades!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Кошик